Tramwaj

Tramwaj

Category: Pojazdy na torach

Jednym z charakterystycznych rodzajów środku transportu masowego okazuje się przede wszystkim tramwaj, który w naszym kraju jest popularny parapety szczecin coraz częściej, ponieważ stanowi wygodniejszy i bardziej komfortowy środek przemieszczania się zbiorowego niż nawet popularny autobus. Pojęcie tramwaj pochodzi od angielskiego określenia tramway, które odnosi się do określenia pojazdu drogowego pasażerskiego posiadającego dużą ilość stanowisk siedzących.

Jako określenie „dużą” rozumie się natomiast stanowiska wydzielone dla więcej niż dziewięciu osób, wliczając w ten stan również prowadzącego tramwaj motorniczego. Cechą charakterystyczną tramwaju jest między innymi jego specyfika przemieszczania się- pojazdy te podłączone są do przewodów elektrycznych. Może być też wariant tramwaju napędzanego silnikiem spalinowym. W każdym przypadku jednakże tramwaje jeżdżą po szynach i to odróżnia je od klasycznych autobusów.

Celem akurat takiego projektu omawianego tu środka transportu było przeznaczenie tego zaplecza do eksploatacji na liniach tramwajowych. Generalnie, z założenia konstrukcja tramwaju bazuje na opcji jego przemieszczania się zarówno w mieszanym ruchu, czyli i po wbudowanych w szosę szynach, i po torowiskach specjalnie w tym celu wydzielonych. Co więcej, jest też popularne budowanie tramwajów, które borówka amerykańska sadzonki służą do jazdy podziemiami.

gabinet rehabilitacji Kraków